Søndag

BIS ble:

6 - 9 Måneder Tispe

Pomeranian

Tiny Jewels' Miss Universe

NO47392/14, 29/06/14,

E: Kristoffersen, Camilla

O: Løken Dag, 1832 Askim (N UCH Tiny

Jewels' Royal Kiss - SEV-13 SEJV-12 Tiny Jewels' Miss World)

Her sammen med dommer Heidi Fritjofsen.

Foto: Ann-Elin N Balstad

BIS

BIS gruppen
Foto: Ann-Elin N Balstad

BIS1: Pomeranian: Tiny Jewels Miss Universe, Camilla Kristoffersen           

BIS2: Berner Sennenhund: Quinto Qing av Hislefoss, Ton Alstad Pettersen   

BIS3: Bovier des flandres: Frerub’s Bouvi, Mari Kristin Sjøvold           

BIS4: Chinese Crested Powder Puff: Beani Baby Boy Freuhartang, Monica Moen             

 

Vinner gruppe 4/6. Foto: Ann-Elin N Balstad
1. Dvergdachs korthår: Terra Whisetta Zena Martine, Hanne Berit Husby
2. Dachshund strihår: Madahiros Santano fra Groll, Susan Clayborough

Vinner gruppe 7. Foto: Ann-Elin N Balstad
1. Strihåret Vorsteh: Vretstugans Xena, Stine Johansen

Vinner gruppe 8. Foto: Ann-Elin N Balstad
1. Clumber spaniel: Clumme’s Mr. Horton, Magne Ranheim
2. Engelsk Springer spaniel: Iziras Aftermoon Delight, Tove Kaspersen og Dina Arnevik
3. Lagotto Romagnolo_ Hundhusets Trentasei Donetta, Eli Haller
4. Golden Retriever: Golden edition’s Sing My Lullaby, Maria Yoon Garthe

Vinner gruppe 9. Foto: Ann-Elin N Balstad
1. Chinese Crested Powder Puff: Beani Baby Boy Freuhartang, Monica Moen BIS4
2. Tibetansk terrier: All about Me, Trude Fjærli
3. Tibetansk spaniel: Camiilon’s first Prize, Bente kornberg
4. Dvergpuddel: Enjoyable Mi-Cane Legacy, Ann Sofi Kjeldsen

Vinner gruppe 10. Foto: Ann-Elin N Balstad
1. Afgansk Mynde: Esbelto’s My Norwegian Fairytale, Lisbeth Berge Karlsen
2. Spansk Galgo: Rabilargo’s Emilio, Ingeborg og Toralf Borseth
3. Wippet: Isheenas Lady Galadriel, Elin Rødde og Ole Martin Ingebrigtsen
4. Italiensk mynde: Dervish Happy up Here, Tanya E. Hofstad

Vinner barn og hund under 9 år: Ida Celine Krogstad
Foto Tina Krogstad

Vinnnar av barn og hund over 9 år: Erlend Tømmerås Røkke
to: Ann-Elin N Balstad

Barn og hund over 9 år
to: Ann-Elin N Balstad

Lørdag 17. januar

Chow chow. Foto Marianne Holmli

På lørdag dag stilte:

Bruks, høyrde og gjeterhunder

Schnauser, pinscher, molosser og sennenhund

Terrier

Spisshunder

 

Vinner Gr 1
1. Bovier des flandres: Frerub’s Bouvi, Mari Kristin Sjøvold BIS3
2. Hvit gjeterhund: Jethro of Trebons Berger Blanch, Mette Vikan og Anne Skei
3. Collie Korthår: Light of Dawn’s Just Wanna Dance, Marianne Elven og Søren Sørensen
4. Schäferhund normalhår: Ingodds Doccas, Mette Vikan Evjen

to: Ann-Elin N Balstad

Vinner av gruppe 2. Foto Marianne Holmli
1. Berner Sennenhund: Quinto Qing av Hislefoss, Ton Alstad Pettersen BIS2
2. Dobermann: Los Hushers Ceri, Trond/Lisbeth/Nanette Karlsen
3. Leonberger: Golden Vikings Odin, Rita Botterli
4. Grand Danois: Thilemanns Harlequin Spider-man, Heidi Forseth

Vinnere av gruppe 3. Foto Marianne Holmli
1. Cairn Terrier, Hjohoos Love Hjour Lifestyle, Torbjørn Stormoen
2. Kerry Blue Terrier, La Cadiera Galadriel, Janne Nervik
3. Irish Softcoated Wheaten Terrier: Actually My Name Is Zazzy, Elisabeth Heim Hansen
4. Australsk Terrier: Bristregal Zappy and Happy, Lene og Sigrun Antonsen

Vinnere gruppe 5. Foto Marianne Holmli
1. Pomeranian: Tiny Jewels Miss Universe, Camilla Kristoffersen BIS1
2. Samojedhund: Polarhiets Queen of Happines, Nina Kristin Eggen
3. Chow Chow: Bon Triumph El Dorado Kaksen Yngve, Cecilie Esaiassen
4. Finsk Lapphund: Lappe Tikko’s Santa, Nina Munkeby

Barn og hund under 9 år. Vinner Håkon Tømmes Røkke. Foto Marianne Holmli

Vinner barn og hund over 9 år: Erlend Tømmerås Røkke. Foto Marianne Holmli.